www.rockefsaneleri.com

ROCK EFSANELERİ
Tanıtım
( English is below )

 

Programın Adı : Rock Efsaneleri
Hazırlayan : Bora CETIN
Sunan : Bora CETIN
İçerik : 70'lerin Efsane "Classic Rock" Gurup ve Sanatçılarının, Efsane albümlerine yer verilecek
Yayınlayan Kurum : TRT ( Turkiye Radyo Televizyon Kurumu )
Yayınlayan Radyo : TRT Radyo 3
Yayın Günü : PAZAR ( Her Hafta ) 2015
Yayın Saati : 17:00 - 18:00 ( Uluslararası GMT saati öğrenmek için tıklayın. )
Program Süresi : 60 Dakika. ( Reklamlar kalktı, yine 60 dakika ! )
First Broadcast List
Yayını İnternet'den Dinlemek için : Sol menüden, RADYO3 LIVE ! linkini tıklayınız. ( Bilgisayarınızda "Windows Media Player" yüklü olmalı. )
Yayını Radyo'dan Dinlemek için : FM alıcısı olan radyonuz ile Türkiye'nin birçok bölgesinde, programı dinleyebilirsiniz. Bulunduğunuz il'deki RADYO 3 Frekanslarını öğrenmek için; Sol menüden, FREKANSLAR linkini tıklayınız. Çıkan sayfadan, bulunduğunuz ili seçerek tıklayınız, çıkan tabloda "RADYO 3"e karşılık gelen frekans'a radyonuzu ayarlayınız. ( Istanbul : 88.20 )
( Ayrıca, bazı UYDU yayınlarından'da TRT RADYO 3 dinlenebiliniyor. )

 

Programın Amacı : Programımızın adından'da anlaşılacağı üzere, bu yıl 50. yaşını kutlayan Rock müziğin, Efsane gurup ve sanatçıları'nın Efsane yapıtlarına yer vermeye çalışacağız, bize ayrılan süreler içerisinde. Yaptıkları albümlerle, haftalarca listelerde yer almış, onmilyonlarca satışa ulaşıp, sayısız altın ve platin plak ödülü kazanmış, öyküleri üzerine kitaplar yazılmış, en az 30 yıldır müzik dünyasında yer almış gurup ve sanatçılardan söz ediyoruz. Amacımız; programımız süresince; bir yandan genç kuşaklara bu örnekleri sunarken, öte yandan orta yaş kuşağı dinleyicilerimize'de o güzel günleri tekrar anımsatabilmek. Rock Efsanelerinin, 30 yılı aşkın süre içerisindeki yapıtlarından örnekler verirken, onlar hakkındaki yeni bilgileri, haberleri ve yeni çalışmalarını'da sunmayı amaçlıyoruz sizlere.
Programımız, sizlere Rock dünyasının efsane gurup ve sanatçılarının "Efsane Albümlerini" dinletmeyi hedefliyor. Amacımız her yaştan Radyo3 dinleyicisini o üretken yıllara götürebilmek ve o yılların yapıtlarını sizlere sunabilmek. Bize ayrılan 45 dakika süremiz boyunca, bir Efsane albüm'e yer verebilmek.
Programımızın en önemli özelliklerinden biri'de, efsane albümleri sizlere ilk ve orjinal hallerinde dinletebilmek. O yıllarda üretilmiş, bugünlere saklayabildiğimiz, 33 devirli Plaklar'dan Rock Efsanelerini dinlerken duyacağınız çıtırtılar, belki'de sizi o günlere götürecek. İlerleyen programlarımızda, efsane albümleri elimizden geldiğince sizlere 33 devirli Plak'lardan dinletmeye çalışacağız. Amacımız biraz'da, plak çıtırtıları ile'de olsa o güzel, müzik dolu yılları sizlere aktarabilmek .
İlerleyen programlarımızda, yalnızca geçmiş yılların efsane albümlerine yer vermekle kalmayıp, bu efsaneler içerisinde, 35 - 40 yıl'dan beri müzik yaşamlarını sürdüren, halen konserler veren, albümleri listeleri zorlayan gurup ve sanatçıların yeni çalışmalarını'da dinletmeyi amaçlıyoruz sizlere. Üstelik bu albümleri, dünyada piyasa verildikleri haftada, eşzamanlı olarak mikrofonlarımıza getireceğiz. Ayrıca, Rock dünyasından haberler, konser tarihleri, ülkemize gelen efsaneler'le yapılan söyleşiler'de zaman-zaman yer alacak programımızda.
Rock Efsanelerini izlemek isterseniz bizden ayrılmayın. İlerleyen haftalarda, her programımızda bir Rock Efsanesinin, efsane albümü yer alacak. 2005 yılının tüm Dünyaya, daha çok barış ve sevgi getirmesini umuyor, her Pazar aynı saatte buluşmak üzere, sizlere müzik dolu bir hafta diliyorum. Hoşçakalın, sağlıkla kalın.

 

BC'in Özel Teşekkür'leri : Sevgili dostlarım " Yavuz AYDAR " ve " Şebnem SAVAŞÇ I" ,
Sevgili "Nejat ÇETİNOK", Sevgili "Ümit TUNÇAĞ", Sn. "Çetin TEZCAN", Sevgili "Ünar UZMEN", Sevgili dostum "Caner BEKLİM", Sevgili dostum "Hakan ÇORBALI", Sn. "Mübeccel KARAKAYA", Sevgili "Ebru BAL Dezgahçı", Sn. "Leyla UZMAN", Sevgili "Ersin ARSLANTURK", Sevgili Sedat KARABEL, Sn. Taner HOROZ, Sevgili Cüneyt TELLİ, Sevgili Hüseyin DÜZBASAN, Istanbul Radyosu Çalışanları, Ankara Radyosu Çalışanları, TRT Radyo Dairesi Çalışanları, Tüm TRT Ailesi, Tüm Yapımcı Dostlarım ve tabii'ki ..... tüm RADYO 3 DİNLEYENLERİ ..... !
Teşekkürler Tümünüze, Sevgiler.
Bora CETIN, 29.12.2004, 23:39

Rock Efsaneleri This Week on TRT Site

 

"Rockefsaneleri.com" Hakkında : Bu web sitesinin amacı, "Rock Efsaneleri" Programı hakkında sizleri bilgilendirmektir. ( Yapımcının kişisel web sayfası olup, TRT kurumuna, herhangi bir sorumluluk yüklemez ! )
Web sayfasının "SOL MENÜ"sünü kullanarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.
Program ile ilgili gelişmeler ve ayrıntılar için ; "HABERLER" bölümünü, "Rock Efsaneleri"nin yayın akışı ve ilerleyen haftalarda neler çalınacağını öğrenmek için ; "PROGRAM" bölümünü, Programı bilgisayarınızdan ve İnternet üzerinden izlemek için ; "RADYO3 LIVE !" bölümünü, Programı FM bandlı radyonuzdan dinleyebilmek ve bulunduğunuz İL'in frekansını öğrenebilmek için; "FREKANSLAR" bölümünü, Rock Efsaneleri ile ilgili fotoğraflara ulaşmak için ; "FOTO" bölümünü, Bora ÇETİN'in Plak-CD-DVD-Video arşivine ulaşmak için; "ARSIV" bölümünü tıklayabilirsiniz.
Ayrıca, Bora ÇETİN'in 1960'lardaki "Radyo Anıları"nı izlemek için; "BC & RADYO" bölümünü, Bora ÇETİN'in yaşam öyküsü için; "BC & YASAMI" bölümünü, Bora ÇETİN'in tasarladığı web sayfalarını izlemek için; "BC SAYFALARI" bölümünü tıklayabilirsiniz
Müzik ile ilgili Linklere ulaşmak için ; "LINKLER" bölümünü tıklayabilir, "Rock Efsaneleri" ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz"ANI DEFTERİ" bölümünü tıklayabilirsiniz. Bora CETIN'e e-mail yolu ile ulaşmak için ise, yapacağınız tek şey, dönen "e-mail" logo'sunu tıklamak.
Hoş'ça vakit geçirmeniz ve yararlanabilmeniz dileği ile, sevgiler.
B.Ç.

Program ile ilgili görüş ve önerilerinizi;
rockefsaneleri@trt.net.tr adresine gönderebilirsiniz.
Teşekkürler.

 

Rock Legends Intro
( English )

Programme Name : Rock Efsaneleri ( Rock Legends )
Producer : Bora CETIN
Speaker : Bora CETIN
About programme : Every programme, ( Mainly ) 70's Legendary "Classic Rock" Groups legendary albums. ( Also new albums )
Broadcast : TRT ( Turkish National Radio Television )
Broadcast Radio : TRT Radio 3
Broadcast Day : SUNDAY ( Every week ) 2015
Broadcast Hour : 17:00 - 18:00 ( What's the time in Turkey Zone now ? = GMT click ! ) ( London; 03:00 PM )
Programme duration : 60 minute.
Listen programme, from Internet : Click left menu, RADYO3 LIVE !. ( You need, "Windows Media Player" on your computer )
Listen programme, from Radio ( in Turkey ) : If you live in Turkiye, you can listen from your FM Radio. You can choose your citys frequency from left menu ; FREKANSLAR and choose RADYO 3 frequency of the city you live. ( Example : Istanbul's frequency is = 88.20 )
About "Rockefsaneleri.com" Page : ( Whats the meaning of left menu ? )
You can find " NEWS " on ; "HABERLER" link. ( Mainly Turkish ),
If you want to learn to the "Rock Efsaneleri" programme's flow, you can click ; "PROGRAM" link.
If you want to listen program on the İnternet, you can click ; "RADYO3 LIVE !"
If you want to listen program from FM Radio, click ; "FREKANSLAR"
If you want to wisit Bora CETIN photos about music and Rock Efsaneleri program, you can click ; "FOTO" link.
You can find all Bora Cetin music Archive ( Vinyl, CD, DVD, DVD-A, MP3, Video ) from ; "ARSIV" link.
You can find Bora ÇETİN's "Radio Days Memories in 1960's" in ; "BC & RADYO" link. ( Only Turkish ).
If you want to wisit, Bora ÇETİN's "Life Story", click ; "BC & YASAMI" link. ( Only Turkish ).
You can find all Bora ÇETİN designed web pages from ; "BC SAYFALARI" link. ( Fan Clubs, Turkish Foods, Prof. Pages etc. ).
You can find very useful links about music and Turkiye in ; "LINKLER" link.
At the end, if you want to share your feelings about " Rock Efsaneleri " please sign ; "ANI DEFTERİ" ( Guestbook ) logo.
If you want to say something to Bora CETIN, dont hesitate to write me. Please click on "e-mail" logo !
Thank you.
Enjoy.
B.Ç.

You can send your feelings and reviews about the programme, please send your mails;
rockefsaneleri@trt.net.tr address.
Thanks.

 

 

Son Güncelleme ( Last update ): 07 Aralık ( December ) 2017, 20:39

Rock Efsaneleri Pages; Designed by Bora ÇETİN , Please " Care of Copyright © "

Best Wiew ; IE , 1024 x 768