POYRAZ
Tanıtım
( English is below )

 

Programın Adı : Poyraz
Hazırlayan : Bora CETIN
Sunan : Bora CETIN
İçerik : Elektronik Müzik ve Tuşlu Çalgıların Unutulmaz Gurup ve Sanatçılarının, çalışmalarına yer verilecek
Yayınlayan Kurum : TRT ( Turkiye Radyo Televizyon Kurumu )
Yayınlayan Radyo : TRT Radyo 3
Yayın Günü : Cumartesi ( Her Hafta )
Yayın Saati : 17:00 - 18:00 ( Uluslararası GMT saati öğrenmek için tıklayın. )
Program Süresi : 60 Dakika
POYRAZ This Week on TRT Site
Yayını İnternet'den Dinlemek için : Sol menüden, RADYO3 LIVE ! linkini tıklayınız. ( Bilgisayarınızda "Windows Media Player" yüklü olmalı )
Yayını Radyo'dan Dinlemek için : FM alıcısı olan radyonuz ile Türkiye'nin birçok bölgesinde, programı dinleyebilirsiniz. Bulunduğunuz il'deki RADYO 3 Frekanslarını öğrenmek için; Sol menüden, FREKANSLAR linkini tıklayınız. Çıkan sayfadan, bulunduğunuz ili seçerek tıklayınız, çıkan tabloda "RADYO 3"e karşılık gelen frekans'a radyonuzu ayarlayınız. ( Istanbul : 88.20 )
( Ayrıca, bazı UYDU yayınlarından'da TRT RADYO 3 dinlenebiliniyor. )

 

Programın Amacı : Bulunuşu yaklaşık 50 yıl öncesine dayanan "Elektronik Müzik" ile ilgili radyolarımızda ayrıntılı ilk program "POYRAZ". Her hafta Cumartesi günleri, TRT RADYO3'de 60 dakika boyunca, Elektronik Müzik, New-Age, Synthesizer Müziği ve Tuşlu Çalgıların önemli grup ve sanatçılarının önemli eserlerinden örnekler sunacağız. Yaptıkları albümlerle, haftalarca listelerde yer almış, onmilyonlarca satışa ulaşıp, sayısız altın ve platin plak ödülü kazanmış, öyküleri üzerine kitaplar yazılmış, en az 30 yıldır müzik dünyasında yer almış Elektronik Müzik gurup ve sanatçılarından söz ediyoruz. Amacımız; programımız süresince; bir yandan genç kuşaklara Elektronik Müziğin seçkin örneklerini sunarken, öte yandan orta yaş kuşağı dinleyicilerimize'de unutulmaz çalışmalarla eski, güzel günleri tekrar anımsatabilmek. "POYRAZ"da bir yandan, Elektronik Müziğin 30 yılı aşkın süre içerisindeki efsane yapıtlarından örnekler verirken, öte yandan bu grup ve sanatçıların yeni albümleri, Dünyada piyasaya verildikleri süreç içerisinde dinleyenlerle buluşacak. Ayrıca, Elektronik Müzik Dünyasından haberler, konser tarihleri, yeni albüm haberleri ve bu müziğin ustaları ile yapılan özel söyleşiler' de yer alacak "POYRAZ"da !. . "Rock Efsaneleri"nde olduğu gibi, "POYRAZ"ın da en önemli özelliklerinden biri; Elektronik Müziğin efsane albümlerini sizlere ilk ve orjinal hallerinde dinletebilmek. O yıllarda üretilmiş, bugünlere saklayabildiğimiz, 33 devirli Plaklar'dan duyacağınız çıtırtılar, belki'de sizi o günlere götürecek. İlerleyen programlarımızda, efsane albümleri elimizden geldiğince sizlere 33 devirli Plak'lardan dinletmeye çalışacağız. Amacımız biraz'da, plak çıtırtıları ile'de olsa o güzel, müzik dolu yılları sizlere aktarabilmek .
Elektronik Müzik, New-Age, Synthesizer Müziği ve Tuşlu Çalgıların önemli grup ve sanatçılarının önemli eserlerin izlemek isterseniz bizden ayrılmayın. İlerleyen haftalarda, her programımızda farklı sanatçı ve grupların çalışmalarına yer verilecek. 2010 yılının tüm Dünyaya, daha çok barış ve sevgi getirmesini umuyor, her Cumartesi aynı saatte ( 17:00 ) buluşmak üzere, sizlere müzik dolu bir hafta diliyorum. Hoşçakalın, sağlıkla kalın.

 

BC'in Özel Teşekkür'leri : Sevgili dostlarım " Yavuz AYDAR " ve " Şebnem SAVAŞÇ I" , Sn."Sevgili Müdürüm" "Caner BEKLİM",
Sevgili "Ebru Bal Dezgahçı", Sevgili "Tolga Kutluay", Sevgili "Sedat KARABEL", Istanbul Radyosu Çalışanları, Ankara Radyosu Çalışanları, TRT Radyo Dairesi Çalışanları, Tüm TRT Ailesi, Tüm Yapımcı Dostlarım ve tabii'ki ..... tüm RADYO 3 DİNLEYENLERİ ..... !
Teşekkürler Tümünüze, Sevgiler.
Bora CETIN, 10.12.2008, 13:06

 

Neden POYRAZ ?: 1993 yılında TRT İstanbul Radyosu Müdürlüğüne 3 program önerisi vermiştim. Bunlardan biri; " Rock Efsaneleri" , diğeri; " New Age Dünyasından" ve üçüncüsü'de; "Poyraz" adlarını taşıyordu. New Age Dünyasından programı'nın içeriği, şimdiki POYRAZ'ın aynısı idi. "Poyraz" adını verdiğim programımın içeriği'de; karışık parçalar çalacağım bir program olacaktı.
"Rock Efsaneleri"nin ardından ikinci program olarak 2005 yılında "New Age Dünyası"nı yapmak istedim. "New Age" yabancı sözcük olduğu için kabul edilmeyince, "Elektronik Müzik" adı ile öneri verdim. Herhalde, günümüzde kullanıldığı anlamı ile ( techno, disco, house vs. ) sanıldığı için uygun saat bulunamamış olmalı ki, bu öneri kabul edilmeyip bana " Diskoteğimizden"programı yapmam önerildi. 1993 yılında "Poyraz" adı ile düşündüğüm, "KARIŞIK" çalabileceğim bir program olduğu için "Diskoteğimizden"i kabul ettim ve 2006-2009 yılları arasında her Pazar sabahı ( saat 07:05 ) yayınlanan, 50 dk.'lık 156 adet "Diskoteğimizden" yaptım. Her bir programını, ayrı bir türde tasarladığım " Diskoteğimizden"de, bol bol da "Elektronik Müzik" çaldım !
Çok sevdiğim ve oldukça geniş bir arşive sahip olduğum "Elektronik Müzik" programı yapmaktan hiç vazgeçmedim. Türkiye Radyolarında bu tür bir programın eksikliği hep hissedilmişti, bu boşluğu doldurmaya kararlıydım. 2009 yılı yayın dönemine, bir kez daha "Elektronik Müzik" programı önerisi vermeye kalkınca, "ADI" nedeni ile kazaya uğramasını istemediğim programıma, farklı bir isim önermeyi uygun gördüm. 1993 önerim olan "Poyraz" adını kullanmaya karar vermemdeki 2 önemli nedeni şimdi açıklıyorum;
2007 yılında çok kurak geçen KAVURU YAZ sıcakları, İstanbul'u bunaltmıştı. 2008 yılında da aynı KAVURUCU SICAKLAR'dan bizi "Poyraz" kurtardı ! ..... Ama, İstanbul'u serinleten aynı POYRAZ; Ege ve Akdeniz'deki CANIM ORMANLARIMIZA'da körük etkisi yaptı. 2008 yaz'ında, İstanbul'da biz POYRAZ ile serinlerken, Ege ve Akdeniz'de aynı POYRAZ ormanlarımızı katletti !
"Elektronik Müzik" programıma bu adı verirken, 2008 yılının bu yaman "Poyraz" çelişkisini'de ölümsüzleştirmek istedim.
Hem zaten, adını "Bora" dan alan yapımcının programı'da; "Poyraz" olmalı değil mi ?
Bora CETIN, 23.01.2009, 11:34

 

Program ile ilgili görüş ve önerilerinizi;
[email protected] adresine gönderebilirsiniz.
Teşekkürler.

 

Oktay & Bora, making Electronic Music in 1982

Poyraz Intro
( English )

Programme Name : Poyraz ( Northeaster; A kind of cold and dry wind from East )
Producer : Bora CETIN
Speaker : Bora CETIN
About programme : Every programme, Electronic Music groups and artists pieces and albums.
Broadcast : TRT ( Turkish Radio Television )
Broadcast Radio : TRT Radio 3
Broadcast Day : Saturday ( Every week )
Broadcast Hour : 17:00 - 18:00 ( What's the time in Turkey Zone now ? = GMT click ! )
Programme duration : 60 minute
Listen programme, from Internet : Click left menu, RADYO3 LIVE ! ( You need, "Windows Media Player" on your computer )
Listen programme, from Radio ( in Turkey ) : If you live in Turkiye, you can listen from your FM Radio. You can choose your citys frequency from left menu ; FREKANSLAR and choose RADYO 3 frequency of the city you live. ( Example : Istanbul's frequency is = 88.20 )
About "POYRAZ" :A new 'Electronic Music' programme of Bora Cetin's 1993 project, which prepared from own archives. Possibly, it's the most comprehensive 'Electronic Music' ( New Age, Synthesizer Music, Keyboard Music etc.. ) programme of the Turkish Radios. You will find classical albums of experienced peformers of this kind of music as well as new projects on Poyraz ( Northeaster ). Poyraz (60 min) broadcasts on every Friday at 5.00pm (Turkish local time 'GMT +2') on TRT Radio3. ( Please check GMT link )
From the 50 year before today, Electronic Music is born ! Do you know, one of the founder is Turk ! .... Beleive it or not, in 1957 Turkish composer Bulent Arel is the one of the founder of "Electronic Music". All these years, many of the Artist and Groups make an many-many samples of Electronic Music. " New-Age", "Synthesizer Music" or "Keyboard Music" is the other names of ELECTRONIC MUSIC. In the beginning of 2009, first time in Turkey, this kind of music will be produce in Turkish Radios ! . Its contains fully Electronic Music. Fallow POYRAZ and Enjoy. Thank you.
B.Ç.

You can send your feelings and reviews about the programme, please send your mails;
[email protected] address.
Thanks.

 

Atilla & Bora, making Electronic Music in 1992

 

POYRAZ PROGRAMMES

Yeni albümleri çalabilme önceliği nedeni ile, Program Sıralaması, haber verilmeksizin değiştirilebilir.
( Because of prioity of playing new albums, programme order can change without notify. )

2011'den geçerli olmak üzere; "Poyraz", yeni yayın döneminde bundan böyle her hafta CUMARTESİ günleri saat 17:00'de radyolarınızda olacak.
( Dates and time change; To be valid on 2011, "Poyraz" programme date and time is change. You can listen programme; every week SATURDAY 17:00 ( PM 05:00 ) o'clock. )

2011
No TARIH (Date) GRUP ALBUM
106 01 Ocak ( Jan. ) LOREENA McKENNITT Yeni Çıktı / New Album ! THE WIND THAT SHAKES THE BARLEY
107 08 Ocak ( Jan. ) JON ANDERSON & RICK WAKEMAN Yeni Çıktı / New Album ! LIVING TREE
108 15 Ocak ( Jan. ) VANGELIS DIRECT
109 22 Ocak ( Jan. ) DEUTER CALL OF THE UNKNOWN ( Plak - Vinyl ! )
110 29 Ocak ( Jan. ) KURT RIEMANN - TOMITA ELECTRONIC NIGHTWORKS ( Vinyl ) - FIREBIRD
111 05 Subt ( Feb. ) YANNI Yeni Çıktı / New Album ! MEXICANISIMO
112 12 Subt ( Feb. ) DAVID ARKENSTONE Yeni Çıktı / New Album ! CELTIC CHILLOUT
113 19 Subt ( Feb. ) TERRY OLDFIELD BC HITS 1
114 26 Subt ( Feb. ) KRAFTWERK RADIO-ACTIVITY
115 05 Mart ( Mrc. ) ROBERT SCROEDER & TRAUMKLANG BRAIN VOYAGER & MYSTIC VISIONS
116 12 Mart ( Mrc. ) LISA LYNNE SECRET SONGS
117 19 Mart ( Mrc. ) YANNI Yeni Çıktı / New Album ! TRUTH OF TOUCH
118 26 Mart ( Mrc. ) DEEP FOREST MADE IN JAPAN ( Live )
119 02 Nisan ( April ) CREATE FROM EARTH TO MARS
120 09 Nisan ( April ) PAUL WINTER CONSORT Yeni Çıktı / New Album ! MIHO ( Grammy-Winning 2011 )

POYRAZ'ı Dinlemek İsterseniz, Bizden Ayrılmayın .......... For Listening POYRAZ, Fallow Us

SON POYRAZ; Sevgili "POYRAZ" dinleyicileri,
"Elektronik Müzik", "Synthesizer Müziği" ve "New Age" severler...
Türkiye Radyolarınının İLK ve TEK "ELEKTRONİK MÜZİK" Programı POYRAZ, TRT yönetiminin almış olduğu; "İki programı olan Dış Yapımcıların birer programa düşürülmesi" kararı nedeni ile, 2011 Nisan ayından geçerli olmak üzere yayından kaldırılmıştır.
İki yıldan uzun bir süredir -120 programdır- birlikte olduğumuz, benim 1993 projem olan ve ( Rock Efsaneleri gibi ) çok zevk alarak ve severek hazırladığım POYRAZ'a bu neden ile, 9 Nisan 2011 tarihinden geçerli olmak üzere "Zorunlu olarak" ara vermek zorunda kalıyorum. Umarım, bu "Ara" çok uzun sürmez ve yeniden buluşuruz. POYRAZ'a ve Elektronik Müziğe gösterdiğiniz ilgi nedeni ile, tüm dinleyenlerime çok teşekkür ederim.
Sağlıcakla kalın. Sevgiler. ( B.Ç. 08.04.2011 )

( POYRAZ Ends; Turkish Radios first and only "Electronic Music" programme POYRAZ 's broadcast ends in April for the reason of TRT decision: "Outer producers make only 1 programme". Because of that reason, i "Must" give a break to my 1993 project, 120 episodes ( More than 2 years) precious programme: "POYRAZ". I hope this "break" not keeps on long and we will meet again soon. Thanks for all listeners for your interest to Electronic Music and "POYRAZ". )

 

 


 

2010'dan geçerli olmak üzere; "Poyraz", yeni yayın döneminde bundan böyle her hafta CUMA günleri saat 17:00'de radyolarınızda olacak.
( Dates and time change; To be valid on 2010, "Poyraz" programme date and time is change. You can listen programme; every week Friday 17:00 ( PM 05:00 ) o'clock. )

2010
No TARIH (Date) GRUP ALBUM
053 01 Ocak ( Jan. ) JEAN MICHEL JARRE MAGNETIC FIELDS
054 08 Ocak ( Jan. ) TANGERINE DREAM Very Special BOOTLEGS ( Part One )
055 15 Ocak ( Jan. ) DOMINIC MILLER - KITARO SHAPES 1 & THE ESSENTIAL KITARO 1
056 22 Ocak ( Jan. ) KRAFTWERK TECHNOPOP
057 29 Ocak ( Jan. ) ENYA Yeni Çıktı / New Album ! THE VERY BEST OF ENYA
058 05 Subt ( Feb. ) MYTHOS PURITY
059 12 Subt ( Feb. ) VANGELIS OCEANIC
060 19 Subt ( Feb. ) DAVID LANZ & SERGE LEROY ROMANTIC COLLC. 1 & SERGE LEROY
061 26 Subt ( Feb. ) JAMES BOBCHAK & JEROME FROESE SUNDANCE FLAMENCO & JEROME FROESE 1
062 05 Mart ( Mrc. ) WILLIAM ORBIT Yeni Çıktı / New Album ! ODYSSEY
063 12 Mart ( Mrc. ) GANDALF & STEVE HACKETT GALLERY OF DREAMS
064 19 Mart ( Mrc. ) DEEP FOREST PACIFIQUE
065 26 Mart ( Mrc. ) HIMEKAMI & DELERIUM SNOW GODDES & BC PROD BEST
066 02 Nisan ( April ) JONN SERRIE & YANNI SPIRIT KEEPERS & IN CELEBRATION OF LIFE 1
067 09 Nisan ( April ) MIKE OLDFIELD VOYAGER
068 16 Nisan ( April ) MICHAEL STEARNS COLLECTED THEMATIC WORKS
069 23 Nisan ( April ) MURAT SES Yeni Çıktı / New Album ! BESIDE THE SUN ( Special ! )
070 30 Nisan ( April ) CONSTANCE DEMBY - ASHRA AETERNA & BLACKOUTS
071 07 Mayıs ( May ) PIERRE PORTE - ALPHA WAVE MOVEMENT CLIMAT 4 & COSMOLOGY
072 14 Mayıs ( May ) DAVID ARKENSTONE AFRICAN SKIES
073 21 Mayıs ( May ) GEORGE WINSTON - RAINBOW SERPENT NIGHT DIVIDES THE DAY & VOYAGER
074 28 Mayıs ( May ) ARMIK - KLAUS SCHULZE LOST IN PARADISE & 2001
075 04 Haz. ( June ) JEAN MICHEL JARRE Yeni Çıktı / New Concert ! ISTANBUL Concert Special Programme 1
076 11 Haz. ( June ) JEAN MICHEL JARRE Yeni Çıktı / New Concert ! ISTANBUL Concert Special Programme 2
077 18 Haz. ( June ) CUSCO ANCIENT JOURNEYS
078 25 Haz. ( June ) AIRSCULPTURE - VANESSA MAE ATTRITION SYSTEM & SUBJECT TO CHANGE
079 02 Tem. ( July ) PHIL THORNTON - OLIVER WAKEMAN & STEVE HOWE ALIEN ENCOUNTER & THE 3 AGES OF MAGICK
080 09 Tem. ( July ) BO HANSSON özel program SPECIAL MEMORIAL PROGRAMME
081 16 Tem. ( July ) BERNARDO RUBAJA - DAVID PARSONS NEW LAND & SHAMAN
082 23 Tem. ( July ) CYBERTRIBE DHARMA CAFE
083 30 Tem. ( July ) CAN ATİLLA Yeni Albüm ALTIN ÇAĞ
084 06 Ağu. ( Aug. ) JON & VANGELIS THE FRIENDS OF MR. CAIRO
085 13 Ağu. ( Aug. ) KITARO SACRED JOURNEY OF KU-KAI Vol.2
086 20 Ağu. ( Aug. ) KRAFTWERK MINIMUM - MAXIMUM LIVE Part 1
087 27 Ağu. ( Aug. ) MEDWYN GOODALL MOMENTUM Part 1
088 03 Eyl. ( Sep. ) MIKE OLDFIELD QE 2 ( Vinyl Album )
089 10 Eyl. ( Sep. ) ANDREW GIDDINGS Yeni Albüm - New Album PICTURE THIS
090 17 Eyl. ( Sep. ) STEVEN HELPERN - RAJA RAM SERENITY SUITE & SPACESHIPS OF THE IMAGINATION
091 24 Eyl. ( Sep. ) FRANK KLARE With RON BOOTS MONUMENTAL DREAMS
098 01 Ekm. ( Oct. ) KITARO Yeni Albüm - New Album SACRED JOURNEY OF KU-KAI Vol.4
093 08 Ekm. ( Oct. ) WILLIAM ACKERMAN - SOLVENT OPENING OF DOORS & APPLES & SYNTHESIZERS
094 15 Ekm. ( Oct. ) OZRIC TENTACLES BEST 3 ALBUMS HITS From 2000's
095 22 Ekm. ( Oct. ) RASA SHELTER
096 29 Ekm. ( Oct. ) MURAT SES - CAN ATILLA ( 29 Ekim ÖZEL ! ) Yeni Albüm - New Album BESIDE THE SUN & ALTIN ÇAĞ
102 05 Kas. ( Nov. ) THE ORB FEATURING DAVID GILMOUR Yeni Albüm - New AlbumMETALLIC SPHERES
092 12 Kas. ( Nov. ) ISAO TOMITA - PERU STORM FROM THE EAST & CONSTELLATIONS
099 19 Kas. ( Nov. ) GANDALF VISIONS 2001 ( CD 2 )
100 26 Kas. ( Nov. ) TANGERINE DREAM ( 100. Program Özel ) TANGERINE DREAM PLAYS TANGERINE DREAM
101 03 Ara. ( Dec. ) DAVID & DIANE ARKENSTONE ECHOES OF EGYPT
097 10 Ara. ( Dec. ) SCHÖNHERZ & SCOTT - CLUSTER ONE NIGHT IN VIENNA2 & 1974 - 76 ALBUM HITS
103 17 Ara. ( Dec. ) KARUNESH THE WAY OF THE HEART
104 24 Ara. ( Dec. ) RAY LYNCH - NATTEFROST THE SKY OF MIND & TRACKS FROM THE ARCHIVES
105 31 Ara. ( Dec. ) ANDREAS VOLLENWEIDER MIDNIGHT CLEAR

 


 

2009
No TARIH (Date) GRUP ALBUM
001 03 Ocak ( Jan. ) KARIŞIK ( Mixed & V.A. ) POYRAZ TANITIM ÖZEL ( Poyraz İntroduction )
002 10 Ocak ( Jan. ) ENYA - ENIGMA Yeni Çıktı / New Album ! AND WINTER CAME & SEVEN LIVES
003 17 Ocak ( Jan. ) VANGELIS - TANGERINE DREAM ALBEDO 0.39 & HYPERBOREA
004 24 Ocak ( Jan. ) ANDREAS VOLLENWEIDER - KRAFTWERK BEHIND THE GARDENS.... & MAN MACHINE
005 31 Ocak ( Jan. ) RICK WAKEMAN JOURNEY TO THE CENTRE ...
006 07 Şubt ( Feb. ) RAY LYNCH - MIKE OLDFIELD BEST OF Vol.1 & FIVE MILES OUT b
007 14 Şubt ( Feb. ) TINGSTAD&RUMBELL - DEEP FOREST WOODLANDS & DEEP FOREST
008 21 Şubt ( Feb. ) J. M. JARRE - MYSTERY OF YETI EQUINOXE & MYSTERY OF YETI
009 28 Şubt ( Feb. ) KITARO - RAINBOW SERPENT SACRED JOURNEY Vol.3 & PULSE 1
010 07 Mart ( Mrc. ) RALF ILLENBERGER - KLAUS SCHULZE CIRCLE & ARE YOU SEQUENCED 1
011 14 Mart ( Mrc. ) BERNARDO RUBAJA - YANNI NEW LAND & OUT OF SILENCE
012 21 Mart ( Mrc. ) TOMITA - D. ARKENSTONE KOSMOS & RETURN OF THE GUARDIANS
013 28 Mart ( Mrc. ) KEVIN KERN - ERA IN THE ENCHANTED GARDEN & THE MASS

NİSAN 2009'dan geçerli olmak uzere; TRT Radyo3 yayınlarında yapılan değişiklikler sonucu, yayın yaşamına başladığı tarihten bu yana Cumartesi günleri saat:14:00 de sizlerle buluştuğumuz "Poyraz", bu tarihten sonra Çarşamba günleri saat 17:00'de radyolarınızda olacak.
( Dates and time change; To be valid on April 2009 "Poyraz" programme date and time is change. You can listen programme; every Wednesday 17:00 ( PM 05:00 ) o'clock. Sorry. )

No TARIH (Date) GRUP ALBUM
014 08 Nisan ( April ) CHRIS SPHEERIS - DELERIUM ENCHANTMENT & KARMA
015 15 Nisan ( April ) SCHÖNHERZ & SCOTT - WILLIAM ORBIT ONE NIGHT IN VIENNA & STRANGE CARGO HINTERLAND
016 22 Nisan ( April ) OTTMAR LIEBERT - TANGERINE DREAM THE SCENT OF LIFE & MELROSE
017 29 Nisan ( April ) CONSTANCE DEMBY - J. SCHMOELLING AETERNA & RECYCLE OR DIE
018 06 Mayıs ( May ) MIKE OLDFIELD - KRAFTWERK GUITARS & AUTOBAHN
019 13 Mayıs ( May ) VANGELIS THEMES 1
020 20 Mayıs ( May ) MANNHEIM STEAMROLLER - GOVI FRESH AIRE II & GUITAR ODYSSEY
021 27 Mayıs ( May ) VANESSA MAE - RYUICHI SAKAMOTO STORM & THOUSAND KNIVES OF
022 03 Haz. ( June ) MICHAEL DEEP - JEAN MICHEL JARRE THRU THE HARP & CHRONOLOGIE
023 10 Haz. ( June ) LOREENA McKENNITT ( İstanbul Visit ) LIVE IN PARIS & TORONTO
024 17 Haz. ( June ) KARUNESH - MYTHOS SKY'S BEYOND & MYTHOS
025 24 Haz. ( June ) KITARO Yeni Çıktı / New Album ! IMPRESIONS OF THE WEST LAKE
026 01 Tem. ( July ) W. ACKERMAN - CHRIS FRANKE PASSAGE & KLEMANIA
027 08 Tem. ( July ) RICK WAKEMAN - OZRIC TENTACLES COUNTRY AIRS & JURASSIC SHIFT
028 15 Tem. ( July ) LANZ & SPEER - RAINBOW SERPENT NATURAL STATES & PULSE 2
029 22 Tem. ( July ) PATRICK MORAZ - AMBRA WINDOWS OF TIME & HONOUR & GLORY
030 29 Tem. ( July ) PIERRE PORTE - ENIGMA CLIMAT 4 & THE CROSS OF CHANGES
031 05 Ağu. ( Aug. ) RAY LYNCH - PERU BEST OF Vol.1 & CONTINENS 1
032 12 Ağu. ( Aug. ) BERNARDO RUBAJA - HIMEKAMI NEW LAND 2 & MOONWATER 1
033 19 Ağu. ( Aug. ) ENYA - A. VOLLENWEIDER THE CELTS 1 & DANCING WITH THE LION 1
034 26 Ağu. ( Aug. ) GANDALF - EDGAR FROESE VISIONS 1 & ORANGE LIGHT YEARS 1
035 02 Eyl. ( Sep. ) MADWYN GOODALL - AMETHYSTIUM ESSENCE OF MAGIC 1 & ISABLISS 1
036 09 Eyl. ( Sep. ) WILLIAM ORBIT Yeni Çıktı / New Album ! MY ORACLE LIVES UPTOWN
037 16 Eyl. ( Sep. ) DEEP FOREST BOHEME
038 23 Eyl. ( Sep. ) RICK WAKEMAN KING ARTHUR
039 30 Eyl. ( Sep. ) MURAT SES 1990 - 99 TRILOGY ALBUM HITS & Surprise !
040 07 Ekm. ( Oct. ) TINGSTAD&RUMBELL - ART OF NOISE WOODLANDS 2 & BC ART OF NOISE HIT'S 1
041 14 Ekm. ( Oct. ) DAVID ARKENSTONE SPIRIT OF THE RAINFOREST
042 21 Ekm. ( Oct. ) VANGELIS & R. JANSON SWIADECTWO
043 28 Ekm. ( Oct. ) CAN ATILLA Yeni Çıktı / New Album ! BC HIT'S OF CAN ATILLA & Surprise !
044 04 Kas. ( Nov. ) ANDREAS VOLLENWEIDER Yeni Çıktı / New Album ! AIR
045 11 Kas. ( Nov. ) CHRIS SPHEERIS - KLAUS SCHULZE ENCHANTMENT & BODY LOVE 2
046 18 Kas. ( Nov. ) JON & VANGELIS PAGE OF LIFE
047 25 Kas. ( Nov. ) ERA REBORN
048 02 Ara. ( Dec. ) RICK WAKEMAN Yeni Çıktı / New Album ! 6 VIFES OF HENRY 8 LIVE ( Part 1 )
049 09 Ara. ( Dec. ) RICK WAKEMAN Yeni Çıktı / New Album ! 6 VIFES OF HENRY 8 LIVE ( Part 2 )
050 16 Ara. ( Dec. ) JON HOPKINS - BRIAN ENO INSIDES & ALI CLICK
051 23 Ara. ( Dec. ) MICHAEL GETTEL - KARUNESH THE ART OF NATUE & SECRETS OF LIFE
052 30 Ara. ( Dec. ) MANNHEIM STEAMROLLER CHRISTMAS ALBUMS BC HIT'S

 

Son Güncelleme: 09 Nisan ( April ) 2011, 16:00

Rock Efsaneleri Pages; Designed by Bora ÇETİN , Please " Care of Copyright © "

Best Wiew ; IE , 1024 x 768